hava
DOLAR 32,5372 % % 0.06
EURO 35,0286 % % 0.38
GRAM ALTIN 2.434,19 % % -0,05
ÇEYREK A. 3.979,90 % % -0,05
BITCOIN 65.420,01 % 0.227
SON DAKİKA
Google News

Korumalı: MEDİCANA HASTANESİ’NE SORUŞTURMA BAŞLATILDI.

Son Güncelleme :

13 Ocak 2024 - 18:28

/ 747 kez okundu.
Korumalı: MEDİCANA HASTANESİ’NE SORUŞTURMA BAŞLATILDI.

Medicana Hastanesi’nde neler oluyor ? Başlıklı haberlerimizde yer alan iddialar kamuoyu tarafından ilgi ile takip ediliyor.

Mehmet BAKIR/ Özel Haber

Sivas Medicana Hastanesinin para kazanma hırsı hiçbir engel tanımıyor! Gazetemize gelen iddialara göre; ” hipokrat yemini etmiş bazı doktorlara yasal olmayan işlemler yaptırılıyor, hastalara gerçek olmayan bir çok teşhis ve tanılar koyup gereksiz tahlil ve tetkikler isteyerek haksız kazanç elde etme yoluna gidiyorlar” ifadeleri yer alıyor.
Sivas Cumhuriyet Savcılığı tarafından başlatılan soruşturma, araştırmalar devam ederken Medicana hastanesi yöneticilerinden bazılarının “delil karartma” yoluna gittiği bilgileri gelmeye başladı.
Hipokrat yemini etmiş bazı doktorlara alakası olmayan , hastada belkide hiç görülmeyen tanıları rapor haline getirip epikrize işletmeleri iddialarının altında; SGK’dan hak etmedikleri parayı tahsil etme yoluna gittikleri yatıyor yönünde.
Daha önce bir çok kez bu konular hakkında şikayetler edilmiş olsada gerekli yasal işlemlerin yeterince olmadığı görülmüş.
Bu da Medicana hastanesine birileri göz mü yumuyor sorusunu akıllara getiriyor.
Peki şimdi Sivas Cumhuriyet Savcılığı ve SGK tarafından başlatılan soruşturmalar Medicana hastanesinde iddia edilen birçok olumsuzluğu gün ışığına çıkaracak mı ?
Nasıl bir yol izlenecek?
Devletin kolluk kuvvetleri Medicana hastanesinde olan bitenlere el atacak mı?
Devletin kurumu olan SGK dan hak etmedikleri parayı alabilmek adına ortaya atılan “sahte fatura, sahte ilaç barkodu, malzeme , yapılmayan hizmetleri yapmış gibi işleme almaları vs ” gibi işlemleri yapan Sivas Medicana hastanesini zorlu günler bekliyor gibi.
İddiaların acilen araştırılıp ortaya çıkarılması ve kamuoyuna duyurulması bekleniyor.

YORUM ALANI

MUSTAFA KİRİŞ 16 Ocak 2024 / 08:43 Yanıtla

MUTLUYUM ÇÜNKÜ DİNİ KULANMIYORUM YAŞAMAYA ÇALIŞIYORUM !…. VEEEE ANTALYA DA İL SAĞLIK MÜDÜRÜ BAŞIBÜYÜK EFENDİ TÜRK MİLLETİNİ-DEVLETİNİ ZARARA UĞRATMIŞTIR !….HÜKÜMETE VE DESTEKCİLERİNE DUYRULUR !… İLGİLENENLER E-POSTAMA YAZABİLİRLER !… NE MUSLU TÜRKÜM VE ADALET YOLUNDA YÜRÜYORUM DİYENLERE !… SAYGILAR…

Bu yazı parola korumalıdır, yorumları görebilmek için parolayı girin.