hava 29° Orta
DOLAR 32,9286 % % 0.32
EURO 35,3765 % % 0.63
GRAM ALTIN 2.465,47 % % 0,60
ÇEYREK A. 4.031,05 % % 0,60
BITCOIN 60.950,01 % -4.924
SON DAKİKA
Google News

Korumalı: BU SEÇİM SİVAS’TA İKİ PARTİ ARASINDA GEÇER!

Son Güncelleme :

11 Ocak 2024 - 11:32

/ 236 kez okundu.
Korumalı: BU SEÇİM SİVAS’TA İKİ PARTİ ARASINDA GEÇER!

Yerel seçimlere sayılı günler kalası seçim atmosferinden uzak bir seçim havası gözlemliyoruz. Bunun sebebini bazı çevreler AK Parti Sivas belediye başkan adayının açıklanmamasından kaynaklı olduğunu söylese de bence diğer partilerde aday bulmakta zorlandı, kimi partiler aday adayları arasında çelişki yaşadı ve hala yaşıyor. Kimi aday göstereceklerini kendileri de çözmüş gibi görünmüyor.
Sivas’ta seçim iki parti arasında geçeceğe benziyor her seçimde olduğu gibi.
AK Parti ve BBP
Peki sonradan İYİ Partiden aday gösterilen Mehmet Ceylan’ın rolü ne olur? Sorusuyla karşılaşabiliriz. O soruya cevap arayacak olursak yine bazı siyasiler ; “ Mehmet Ceylan MHP ‘den çok az ve iyi parti oyu dışında fazla oy alamaz” görüşünde.
BBP henüz adayını açıklamış değil.
Genel Merkez daha doğrusu Sayın Mustafa Destici’nin ne zaman açıklayacağını teşkilatlarda merak etmiyor değil,
Büyük ihtimal, Sayın Erdoğan’ın 15 Ocak 2024 tarihinde yapacağı aday açıklamasını bekliyor. Yada “teşkilattan mı olsun yoksa dışarıdan partimize gelen bir aday adayı mı olsun” düşüncesine henüz karar verememiş gibi izlenim yaratıyor.
AK Parti her seçimlerde olduğu gibi bütün teşkilatlarıyla sahada. Milletvekilleri halkın arasında, bütün etkinlerin içinde yer alıyor.
Öyle sanıyorum ki ; AK Parti belediye başkan adayı büyük ihtimal Sayın Hilmi Bilgin.
Şimdiden kamuoyuna fısıltı gazeteciliği aracılığıyla duyuruldu. 15 Ocak 2024 tarihinde Sayın Erdoğan’ın açıklamasıyla birlikte Sayın Bilgin kaldığı yerden devam edecek.
Çoğu yerde her ne kadar “AK Parti oy kaybetti. Yerel seçimi Sivas’ta alamaz” gibi söylentileri duysak ta geçmiş seçimlerin sonucu bizlere AK Partinin kalıplaşmış bir oy potansiyelinin olduğunu her defasında gösterdi.
Bu kalıbı yıkmak çok zor.
Şimdiden seçim sonuçlarını görür gibiyiz. Tahmin edebiliyoruz. Tabi ki çok büyük bir sürpriz yaşanmaz ise.
Adaylar kim olur?
Kim başkan seçilir?
Halk kimi seçerse bizlerde seçilen kişi ile birlikte Sivas’a hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu anlamda isimleri açıklanacak olan adaylara başarılar diliyorum. Kazanan Sivas ve Sivas halkı olsun diyorum.