hava 32° Orta
DOLAR 32,9013 % % 0.23
EURO 35,3479 % % 0.55
GRAM ALTIN 2.465,29 % % 0,60
ÇEYREK A. 4.030,75 % % 0,60
BITCOIN 61.200,01 % -4.556
SON DAKİKA
Google News

BİLGİ, BELGE YOK AMA İFTİRA DİZ BOYU…

Son Güncelleme :

14 Şubat 2023 - 19:28

/ 248 kez okundu.
BİLGİ, BELGE YOK AMA İFTİRA DİZ BOYU…

Sivas’ın kökenli ailesi, yatırımcı, işletmeci, iş adamlarına yönelik böylesine hayasızca iftira atanlara hiç kimse itibar göstermez. Sinek küçüktür ama mide bulandırır misali her yerde her zaman küçük sinekler var, var olacaktır.

SİVAS TAŞLIDERE DİNLENME TESİSLERİ Açıklama yaparak haklarında asılsız iddialara açıklık getirdi.

Açıklama aynen şöyle;

KAMUOYUNA

Bilindiği üzere, üzücü deprem hadisesinden hemen sonra depremden etkilenen insanlar bulundukları şehirleri terk etmeye başlamıştır. Bu süreçte deprem mağduru vatandaşlarımız, tarafımıza ait olan, Taşlıdere Dinlenme Tesislerine de otobüsler ve özel araçlarla yoğun bir biçimde uğramışlardır. Öyle ki 24 saat içerisinde sayısı binlerle ifade edilen yolculara tesisimizde hizmet vermeye çalıştık. Böyle bir akına hazırlıksız olmamıza rağmen, herkesi mümkün olduğunca iyi bir biçimde ağırlamaya gayret ettik. Yolcuların tamamına yakın bir kısmı da tesisimizden şikâyetsiz bir biçimde ayrıldılar.

Bütün bu çabalarımıza karşın , artık toplumun her kesiminde olabilen provokasyon meraklısı bir şahıs , tesisimizin dışarıdan videosunu çekerek sosyal medya hesaplarından “Burada depremzedelerden iki kat fazla para alınmaktadır.” diyerek asılsız iddialarda bulunmuştur. Bu iddiasının altını dolduracak hiçbir fiş, fatura, şahit, olay anı görüntüsü vs. yoktur. Sadece kendi sesi ve kamerası ile tesis dışından görüntüler. Hepsi bu!

Biz aynı gün durumu öğrenince Instgram’a şikayette bulunduk. Bunun üzerine Instgram derhal bu videoyu yayından kaldırdı. Ancak bu arada geçen sürede birkaç hesap bu videoyu izleyerek doğru – yanlış ayrımına bakmadan , araştırıp soruşturmadan, durumu sahiplenip, özellikle Twitter’da olumsuz paylaşımlara başladılar. Sonuçta belli bir kesimde böyle negatif bir algı yaratılmış oldu.

Şimdi bu iddiaların , iftira ve karalamadan ibaret olduğunu göstermek için olaya yakından bakalım:

1. Eğer videoyu çeken şahıs gerçekten böyle bir olaya şahit olduysa neden bu videoyu olayı gördüğü anda-sosyal medyada her gün binlercesini gördüğümüz örnekleri gibi- çekmemiş ve tesis dışından genel bir video ile bu iddiasını ortaya atmıştır? Eğer iddia edildiği gibi böyle bir durum varsa geçen bir hafta sürede neden bir tane bile gerçek depremzede çıkıp bu iddiayı dile getirmemiştir? Zira depremin olduğu günden bu yana her gün binlerce kişiye 24 saat hizmet verdik. Bu süreçte kalabalık sebebiyle tuvaletlerimiz kullanılmaz hâle geldi, kanalizasyon sistemimiz iflas etti. Bu zor şartlara rağmen, neden mağdur durumdaki gerçek depremzedelerden söz konusu kayıt dışında tek bir şikâyet, video, resim, fiş-fatura görüntüsü vs. paylaşılmamıştır? Ortada bir haksızlık varsa bunu on binlerce insandan biri mi görmüştür?

2. Söz konusu video paylaşıma girdiği zaman durumu fark ederek Instgram’a yaptığımız başvuru hızla neticelenmiş ve video yayından kaldırılmıştır. Milyarlarca videonun yayınlandığı Instgram’dan bu video acaba neden kaldırılmıştır?

3. Tesisimiz 45 yıldır bu güzergâhtaki otobüs firmalarına hizmet vermektedir. Yukarıdaki ifadelerimizi test etmek ve depremzedelerin gerçekten bir mağduriyetlerinin olup olmadığını anlamak için bu otobüs firmalarının şoför ve yöneticilerinden bilgi alınabilir, bir fiyat değişikliği olup olmadığı sorulabilir. Çünkü yolcuların büyük bir kısmı bu firmalarla tesisimize gelmektedir. (Tokat Yıldızı, Tokat Seyahat, Mardin Seyahat, Adıyaman Ünal, Amasya Tur, Cizre Seyahat vs.)

4. Bu paylaşımları yapan bir hesap ise daha ileri giderek “Tesisimizin 1,8 milyon TL ceza alarak kapatıldığını” beyan etmiştir. Bu da tamamen gerçek dışıdır. Söz konusu hesabın sahibi bu şahıs, bu iftirayı atmadan önce zahmet edip araştırsaydı bu iddiasının gerçek olmadığını görecekti. Tesisimiz sürekli olarak ilgili kurumlar tarafından denetlenmektedir. Bu süreçte de denetlenmiş ve en ufak bir olumsuzluğa bile rastlanmamıştır. Bu konudaki tutanaklarımız mevcuttur. Devlet işlerinin mahremiyeti açısından detaya girmiyoruz.

5.Fiyat listemiz , tesisin en görünür yerinde asılı durumdadır. Şayet bir tek kişi, bu listedeki fiyatların üzerinde bir ödeme yaptığını gösteren bir tane bile fiş-fatura ibraz ederse biz özür dileyerek tüm bu iddiaları kabul ederiz.

6. Sizden şunu rica ediyoruz: Bir an gözünüzü kapatın ve bu tesisin sahibinin siz olduğunuzu düşünün. Çok zor şartlarda ve travma yaşamış on binlerce insana kısa sürede hizmet vermeye çalışıyor ve veriyorsunuz. Çorba parasına vs. tenezzül etmeyecek bir ticari geçmişiniz olduğu da ortadayken bir şahıs çıkıyor, tesisinizin dışardan görüntüsünü alıp hiçbir şekilde sizinle yan yana gelmeyecek bir iftira ile sizi karalıyor. Ardından da birçok insan bu gerçekleri sorgulamadan üstünüze hücum ediyor. Şu anda bizim yaşadığımız tam olarak budur.

7. Şunu da ifade etmek isteriz ki bu iğrenç iftirayı atan , gündeme taşıyan ve yayan tüm hesaplara karşı suç duyurusunda bulunarak maddi-manevi haklarımızı sonuna kadar arayacağız. Bu insanlar , oturdukları yerden bir tweet atarak insanları ve kurumları karalamanın bir bedeli olduğunu öğrenene kadar da bu işin peşini bırakmayacağız.

Sosyal medyayı aktif kullanan insanlardan ricamız, bu türden provokatif paylaşımları tarafsız ve sorgulayıcı bir gözle inceleyip gerçek olup olmadığına emin olmalarıdır. Şayet bunu yapmaz isek her isteyen, canını sıkan kişi ya da kuruma dışardan gizlice aldığı bir görüntü ile her türlü iftirayı atabilir. Araştırıp soruşturmadan bunu sahiplenip paylaşmanın adı ise duyarlılık değil, haysiyet cellatlığı olur.

Unutulmamalıdır ki hak, hukuk ve vicdan yalnızca eli klavye tutan insanlarımıza değil; hepimize ait değerlerdir.

Saygılarımızla

SİVAS TAŞLIDERE DİNLENME TESİSLERİ

 

 

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.